Budynek mieszkalny 153m³, dz. 754m³ + 590m³, Borek Niski, za 240tyszł, REZERWACJA

Cena: 240000 zł

Status oferty:
Nowe 
Typ nieruchomości:
budynek mieszkalny 
Cena w zł:
240000 
Miejscowość:
Mielec 
Pow. budynku w m2:
153 
Cena budynku w zł/m2:
1250 
Pow. działki w m2:
1344 
Cena działki w zł/m2:
48 
Klasoużytek:
RIVb 
Typ budynku:
budynek mieszkalny 
Stan prawny:
budynek własność, działka użytkowanie wieczyste 
Rok budowy:
1994 
Stan techniczny:
bardzo dobry 
Konstrukcja:
murowana, mur trójwarstwowy ocieplony 
Stropy:
akerman 20cm 
Kondygnacje:
Pokoje:
Łazienki:
WC:
Stolarka:
brak 
Elewacja:
cegła ceramiczna 
Termoizolacja:
mór trówarstwowy z wełną twardą 6cm 
Ogrzewanie:
brak 
Pokrycie dachu:
blacha ocynk malowana dwukrotnie 
Poddasze:
użytkowe 
Podpiwniczenie:
brak 
Garaże:
brak, w warunkach zabudowy ujęto budowę garażu 
Ogrodzenie:
brak 
Droga dojazdowa:
z ullicy osiedlowej 
Użytkowanie:
budnek niezamieszkały 
Dodano:
12 czerwiec 2015
Ilość wyświetleń:
3208.
 

Opis

SPRZEDAM budynek mieszkalny, o powierzchni użytkowej 152,5m², zabudowy 96m², na działce 754m² plus 590m², za kwotę 240tyszł. stan surowy otwarty, praktycznie poniżej kosztów wytworzenia, 
Budynek z 1993-94, stan surowy otwarty, na działce 754m² (użytkowanie wieczyste), wraz z działką ogrodową 590m² w odległości 300m od budynku mieszkalnego na osiedlu Borek Niski w Mielcu.
Rozkład pomieszczeń jak na złączonych SKANACH:
Parter: kuchnia, 2 pokoje, garderoba, łazienka, toaleta;
I Piętro: kuchnia, salon, jadalnia, garderoba, łazienka, toaleta;
II Piętro: 2 pokoje, pokój z garderobą, łazienka, toaleta. Strych z opcją adaptacji na cele mieszkaniowe,
Do budynku doprowadzony gaz, kanalizacja w drodze, woda i prąd na sąsiedniej działce.. Oferta godna uwagi dla osób pragnących połączyć funkcję mieszkalna budynku z opcją prowadzenia działalności gospodarczej. Powierzchnia użytkowa budynku rzędu 152,5m², dwa osobne wejścia na parter, klatkę schodową pozwalają na wykorzystanie budynku, jako mieszkalno-użytkowy.
Budynek murowany w technologii tradycyjnej, ściany zewnętrzne  budynku trójwarstwowe, to pustak ceramiczny szczelinowy plus wełna twarda 6cm plus cegła ceramiczna, ściany wewnętrzne to pustaka ceramiczny grub. 23cm na zaprawie wapienno cementowej, jak widoczne na FOTO konstrukcji budynku.  Stropy to pustak Akerman, z wymaganymi podciągami. Dach konstrukcji drewnianej odeskowany, kryty papą i blachą trapezową ocynk. Fundament, ściany, płyty stropowe i balkonowe, konstrukcja dachu  pomimo dwudziestu lat w stanie bez śladów zużycia świadczą o niezwykle wysokim poziomie wykonania oraz o dobrej, jakości użytych materiałów. Konstrukcja ścian wymaga niewielkich robót termoizolacyjnych by uzyskać status budynku energooszczędnego.
W stosunku do budynków obecnie budowanych to bunkier, czyli konstrukcja o podwyższonym stopniu trwałości. Posiadana dokumentacja wykonawcza budynku pozwala na stwierdzenie o racjonalnym użytkowym rozmieszczeniu pomieszczeń umożliwiające przyszłemu właścicielowi na zmiany adaptacyjne według własnych rodzinnych potrzeb.
Po wykonanych oględzinach konstrukcji budynku mogę go osobiście polecić, tu otynkowane sufity będą idealnie proste przez następne pokolenia użytkowników, kaloryfer, piec centralnego ogrzewania będzie, do czego przymocować, bez obawy o trwałość konstrukcji ściany. Budynek usytuowany na podwyższonym terenie osiedla Borek Niski, niezalewowy podczas większych opadów.

Właściciel zaproponował cenę sprzedaży w kwocie: działka 7,54ara x 7000/ar = 52780zł (działka uzbrojona we wszystkie media na zagospodarowanym osiedlu), plus budynek 152,5m² z 1250zł/m² = 190625zł (według kosztów wytworzenia), plus przyłącze elektryczne i gazowe na kwotę 4000zł (według taryf dostawców z 2015r), plus działka ogrodowa 5,9ara x 2000zł/ar = 11800zł, razem 255205zł.

Numer księgi wieczystej TB1M/00025924/9

 

Lokalizacja na mapie

Zapytaj o ofertę:Poprzez wysłanie zapytania zatwierdzasz Regulamin oraz Politykę prywatności.